Pieniny z psem – zakazy wejścia oraz miejsca przyjazne psom

Czas czytania: < 1 min. Pieniny i okolice z psem

Czas czytania: < 1 min.
image_print

W Pieninach polskich jedynym miejscem gdzie jest zakaz wprowadzania psów jest Pieniński Park Narodowy.

Zakaz wejścia z psem dotyczy m.in. szlaków pieszych na Trzy Korony, Sokolicę, Drogę Pienińską (po polskiej stronie) czy ruiny zamku w Czorsztynie. Również z psem nie wejdziemy do zamku w Niedzicy, nie wjedziemy kolejką na Palenicę czy nie pospacerujemy promenadą nad Grajcarkiem (dotyczy części prawostronnej, naprzeciwko na trasie pieszo-rowerowej możemy z psiakiem spacerować bez problemu).

Miejsca przyjazne psom

Z psem (nawet dużym, takim w typie owczarka) śmiało możemy pójść na kawę i dobre ciastko do Cafe Helenka na placu Dietla w Szczawnicy albo do cukierni Piotrowskich w Krościenku nad Dunajcem, do restauracji Bacówka w Jaworkach, Karczmy u Walusia czy do Baru Miza w Krościenku nad Dunajcem.

Na szlaki z psiakami zapraszamy w Małe Pieniny m.in. do schroniska pod Durbaszką czy Wysoki Wierch oraz w Pieniny Spiskie.

Z psem spłyniemy również tradycyjnymi łodziami z flisakami oraz na pontonie.

Z widokowych gór w okolicy jest np. góra Wdżar, którą również można zdobyć w towarzystwie psa.

Sąsiednie grupy górskie również są przyjazne psom

Z psem na smyczy wyjdziemy m.in. na Lubań w Gorcach, Dzwonkówkę, Bacówkę pod Bereśnikiem czy Radziejową w Beskidzie Sądeckim.

Słowacja dla psiarzy

Po stronie słowackiej otwiera się jeszcze więcej możliwości, ponieważ można z psem wędrować nawet w PIENAPie, czyli słowackim parku narodowym Pieninský národný park. Psy mają być na smyczy. Tutaj warto też nadmienić, że jest dozwolone przejście z psem na smyczy po słowackiej stronie Drogi Pienińskiej (również teren PIENAPu), następnie można odpocząć przy Chacie Pieniny i dalej górami wrócić do Polski.

Aby psiak legalnie przebywał za granicą należy wyrobić psi paszport - szczegóły u każdego weterynarza. :)


Góra Wdżar idealna na wycieczki z psem | fot. archiwum prywatne

%d bloggers like this: