Archiwum kategorii: Aktualne warunki na szlakach

image_print

Aktualny komunikat warunków na szlakach w Pienińskim Parku Narodowym znajdziemy na stronie PPNu

źródło: strona internetowa Pienińskiego Parku Narodowego https://www.pieninypn.pl/ Warunki na szlakach informacja z 6 maja 2022 r. Szlaki miejscami zabłocone śliskie. Warunki do uprawiania turystyki dobre. Przypominamy! Zwiedzać Park można wyłącznie w porze dziennej tj. od godziny przed wschodem do godziny po zachodzie słońca. Do Pienińskiego PN nie wolno wprowadzać psów. W granicach Parku nie wolno latać dronem. W czasie burzy unikaj otwartych przestrzeni, nie wychodź na galerie widokowe i nie dotykaj stalowych barier. Uważaj na spadające kamienie ze ścian skalnych! Więcej informacji w regulaminie dla zwiedzających Pienińskiego PN.

Wielu z Was planując wypoczynek w Pieninach korzysta z bliskości Słowacji. Żeby dobrze zaplanować wyjście w góry warto śledzić na bieżąco prognozy pogody oraz komunikaty HZS. Poniżej informacje gdzie szukać tych informacji.

Słowacki Raj stan na 07.05.2022 | Uprzejmie informujemy, że z powodu ulewnych deszczów poziom cieków wodnych w wąwozach Słowackiego Raju jest podwyższony i dlatego nie zalecamy ich przekraczania.

Pieniny to łagodne, niewysokie góry. Choć większość szlaków poprowadzonych jest w bezpiecznym terenie. To nawet i tutaj mogą schodzić lawiny.

Wyjazd za granicę | Na Słowację
Aktualne informacje dotyczące podróżowania na Słowację.

Czorsztyn-Ski Kluszkowce to nie tylko stok narciarski zimą, ale również szereg atrakcji latem. Znajdujący się na górze Wdżar wyciąg krzesełkowy działa również latem dla turystów oraz fanów downhill’u, ale to nie wszystko. To miejsce ulubione przez wspinaczy, jak i fotografów. Działa tutaj Joy Ride Bike Park, czyli strefa dla rowerzystów chcących przeżyć adrenalinę (do wyboru 4 trasy rowerowe o różnym stopniu trudności). Blisko dolnej stacji wyciągu działa najdłuższy w Pieninach tor saneczkowy. Można przejść przez Wąwóz Papieski krótką (około 1 km) trasą pieszą na szczyt Wdżaru. Więcej informacji na stronie https://www.czorsztyn-ski.com.pl/. Link do kamer online: https://www.czorsztyn-ski.com.pl/galeria/kamery

10/20