02 sierpnia (wtorek) 19:30, La Szopa, Szczawnica | Stones on Travel – 12 000 km pieszo przez Ameryki

Print Friendly, PDF & Email

Czas czytania: < 1 min. 02 sierpnia (wtorek) 19:30, La Szopa, Szczawnica | Stones on Travel – 12 000 km pieszo przez Ameryki

Czas czytania: < 1 min.
Print Friendly, PDF & Email

02 sierpnia (wtorek) 19:30, La Szopa, Szczawnica

Stones on Travel – 12 000 km pieszo przez Ameryki

Zapraszamy na nietypowe spotkanie autorskie, na które pisarze dotrą do nas… pieszo.

Ola Synowiec i Arkadiusz Winiatorski odwiedzą nas podczas swojej pieszej wyprawy dookoła Polski. Na spotkaniu pokażą zdjęcia z poprzedniej pieszej podróży, którą opisali w nowej książce “Na poboczu Ameryk. Pieszo z Panamy do Kanady” (Wydawnictwo Czarne, 2022). Wyprawa ta zdobyła szereg nagród: Podróż Roku National Geographic Traveler, Nagroda im. Tony’ego Halika, I miejsce i nagroda publiczności w konkursie o Złoty Ślad.

Prawie 12 000 km przemierzonych pieszo, ponad półtora roku, 9 krajów, 19 par butów i jedna miłość. Arek Winiatorski po przejechaniu Ameryki Południowej autostopem stwierdził, że wciąż porusza się za szybko. By jeszcze lepiej poznawać świat, postanowił od Panamy przemierzać go pieszo. Przeszedł Amerykę Centralną zdobywając po drodze najwyższy szczyt każdego odwiedzanego kraju. Na południu Meksyku poznał miłość swojego życia – Olę Synowiec, z którą dotarł pieszo aż do Kanady. Razem zmierzyli się z własnymi słabościami, niebezpieczeństwami drogi, pustyniami, mrozami, ruchliwymi metropoliami i sięgającymi 3000 metrów przewyższeniami.

Ola i Arek słuchali historii życia zwykłych ludzi, bo to oni byli najważniejsi w tej podróży. Rozmawiali z mieszkańcami mijanych wsi, lokalnymi działaczami i ekscentrykami, z rolnikami i artystami, duchownymi i przemytnikami. Poznawali to, co zwykle w podróży rozmazuje się za szybami pędzących samochodów. To, co na poboczu Ameryk.


error: Content is protected !!