Wąwóz Homole listopad 2022 utrudnienia na szlaku i zamknięty szlak

Czas czytania: < 1 min.
Print Friendly, PDF & Email

Komunikat Nadleśnictwa Krościenko nD z 9.11.22r.

Utrudnienia związane są z pracami wykonywanymi w ramach projektu ochrony siedlisk.

Nadleśnictwo Kroscienko informuje, że w listopadzie br. są prowadzone prace w ramach projektu pn.: „Kompleksowy projekt ochrony gatunków i siedlisk przyrodniczych na obszarach zarządzanych przez PGL Lasy Państwowe”.

W związku z w/w projektem oraz wydanym przez  RDOŚ w Krakowie Zarządzeniem nr 20/22 z dn. 21.10.2022 ( dotyczącym ustanowienia zadań ochronnych dla rezerwatów przyrody “Wąwóz Homole” i “Biała Woda”) w celu ochrony cennych siedlisk będą wycinane takie gatunki jak świerk, leszczyna i gatunki lekkonasienne. 

Należy zachować szczególną ostrożność poruszając się po szlaku.

Szlak jest otwarty, jednak  do końca listopada mogą wystąpić pojedyncze dni kiedy szlak będzie wyłączony z ruchu turystycznego- o czym Nadleśnictwo będzie informować z wyprzedzeniem; odrębnym komunikatem. Aktualnie na szlaku wiodącym przez Wąwóz Homole mogą wystąpić utrudnienia w poruszaniu się (wycięta biomasa będzie wywożona poza rezerwat).

źródło: https://kroscienko.krakow.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/utrudnienia-na-szlaku-w-rezerwacie-wawoz-homole


Nadleśnictwo Krościenko informuje, iż wstrzymuje ruch turystyczny na szlaku prowadzącym przez Wąwóz Homole w związku z prowadzonymi zabiegami ochrony czynnej w Rezerwacie Przyrody „Wąwóz Homole” w ramach projektu pn. “Kompleksowy projekt ochrony gatunków i siedlisk przyrodniczych na obszarach zarządzanych przez PGL Lasy Państwowe”- zgodnie z Zarządzeniem nr 20/22 z dn. 21.10.2022 RDOŚ w Krakowie. Prace polegające na ścince drzew położonych na stokach Wąwozu są zagrożeniem dla poruszających się po szlaku turystów. Realizacja prac planowana jest w okresie 14-18.11.2022r a następnie 21-25.11.2022r i w tym czasie Wąwóz będzie zamknięty dla ruchu turystycznego.

https://www.facebook.com/pttkszczawnica

error: Content is protected !!