Turystyczna mapa Pienin

Print Friendly, PDF & Email

Czas czytania: < 1 min. Turystyczna mapa Pienin

Czas czytania: < 1 min.
Print Friendly, PDF & Email


[wpify_mapy_cz id=”5709″]

Mapy.cz to jedna z najlepszych map online i aplikacji na komórkę, z którą można zaplanować swoje wycieczki w góry oraz na bieżąco śledzić swoje przejście podczas wędrówki.

Przykładowo na powyższej mapie przedstawiona jest trasa w formie pętli z Krościenka nad Dunajcem na najpiękniejszą część Pieninek, po których poprowadzony jest niebieski szlak pieszySokola Perć.

Idąc według zaproponowanej kolejności, w punkcie 5, czyli na przełęczy Sosnów, można odbić na szczyt Sokolicy a potem powrócić do szlaku i zejść na Krościenko nad Dunajcem.

Klikając na “pokaż na mapy.cz” link przekieruje nas już do opracowanej trasy. Oprócz informacji o czasie przejścia i dystansie, możemy również zobaczyć profil wysokościowy trasy oraz sprawdzić pogodę zaplanowanej na trasie.

Krościenko nad Dunajcem to jedna z najlepiej położonych miejscowości w Pieninach, aby zaplanować wycieczki w góry. Krościenko położone jest na trójstyku trzech grup górskich – Pienin, Beskidu Sądeckiego i Gorców. Można stąd wyruszyć m.in. na Trzy Korony i Sokolicę w Pieninach, Lubań i Marszałek w Gorcach oraz Dzwonkówkę, Błyszcz a planując całodniową wędrówkę również na Radziejową, Prechybę w Beskidzie Sądeckim.

Szczawnica jest idealną bazą wypadową w Małe Pieniny oraz Beskid Sądecki. Można stąd wyruszyć m.in. na Sokolicę, Palenicę, Wysoki Wierch w Pieninach oraz Dzwonkówkę, Radziejową, Prechybę i Bereśnik w Beskidzie Sądeckim. Ze Szczawnicy kursują busy do Jaworek, w których znajdują się trzy często odwiedzane rezerwaty przyrody: Wąwóz Homole, Biała Woda i Wysokie Skałki. Ten ostatni znajduje się na najwyższym szczycie Pienin – Wysokiej.

error: Content is protected !!